Rektör Prof. Dr. KARABULUT Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Genel Kurul Toplantısına Katıldı

Rektör Prof. Dr. KARABULUT Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Genel Kurul Toplantısına Katıldı
Bu haber 2017-11-20 05:53:53 eklenmiş ve 8500 kez görüntülenmiştir.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT 15-16 Kasım tarihlerinde İran’ın Erdebil şehrinde gerçekleşen Merkezi Asya Üniversiteler Birliği 1. Genel Kurul Toplantısına katıldı.

13 Asya Ülkesinden 53 Üniversitenin iştirakiyle 14 Nisan 2017 tarihinde kurulan

Merkezi Asya Üniversiteler Birliği (MAUB) 1. Genel Kurul Toplantısı İran’ın Erdebil şehrindeki Mohagheghe Erdebil Üniversitesinin ev sahipliğinde yapıldı. İki gün süren etkinliklerde Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT ile birlik üyesi üniversite Rektörlerinin katıldığı oturumlarda ortak çalıştayların düzenlenmesi, öğrenci ve öğretim görevlisi değişimi, ortak akademik programların açılması, müşterek yayınların yapılması, karşılıklı dil enstitüleri ile yaz okulları açılmasının planlaması ve uluslararasılaşmayı desteklemeye yönelik değerlendirmeler yapıldı.

 

Merkezi Asya Üniversiteler Birliği (MAUB) 1. Genel Kurul Toplantısını değerlendiren Prof. Dr. KARABULUT, bu yeni birliğin kuruluş gaye ve amacına uygun olarak; Asya’da bilimsel, ekonomik, sosyal ve kültürel işbirliğine önemli katkılar sağlayacağına, bölge ülkeleri arasındaki işbirliğini güçlendireceğine, bölge milletleri ve halkları arasında yakınlaşmaya zemin hazırlayacağına inandığını söyledi. Ağrı’nın ülkemizin doğuya açılan kapısı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. KARABULUT; “üniversitemizin, birliğin amaçlarına uygun olarak üzerine düşen sorumluluk bilinciyle bölge üniversiteleriyle işbirliğini artırarak, birçok ortak kültürel değere sahip olduğumuz Asya ülkeleriyle bağlarımızın geliştirilmesi için çalışacağız” dedi.

 

Ayrıca etkinlikler kapsamında MAUB 1. Genel Kurul Toplantısınaev sahipliği yapanMohagheghe Erdebil Üniversitesinde katılımcı üniversiteler için tanıttım fuarı açıldı. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin fuar alanındaki standı misafirler tarafından yoğun ilgi görürken birçok ziyaretçi üniversiteyi daha yakından tanıma imkânı buldu.

 

 

ETİKETLER : Rektör Prof. Dr. KARABULUT Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Genel Kurul Toplantısına Katıldı ağrı haberleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ağrı'dan hangi parti kazanacak
HDP
AK PARTİ
SADET PARTİSİ
Seri İlanlar
AĞRI ZİRVE GAZETESİ
© Copyright 2013 Dernek Yazılımı. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya