TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU, KOSOVA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ AVNI SPAHIU İLE GÖRÜŞTÜ

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU, KOSOVA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ AVNI SPAHIU İLE GÖRÜŞTÜ
Bu haber 2017-11-20 11:43:29 eklenmiş ve 8819 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Kosova Cumhuriyeti Büyükelçisi Avni Spahiu’yu ziyaret etti.

Görüşmede; TÜRK-AV, Türk Dili Konuşan ve Akraba Ülkeler Avukat Örgütleri Birliği üyesi de olan Kosova ile işbirliği olanaklarının geliştirilmesi konusunda istişarelerde bulunuldu. Ziyarette ayrıca, Kosovalı avukatlarla TÜRK-AV üyesi olan diğer ülke avukatlarının yatırımları teşvik etme amaçlı işbirliği yapması hususu görüşüldü.

Avukatların birbirleriyle bir platform çerçevesinde görüşmesi, tanışması ve çalışması sağlanırsa karşılıklı yatırımların da artacağı hususunun altını çizen Feyzioğlu, bu durumun ilgili ülkelerdeki avukatlara önemli iş imkânları sağlayacağını söyledi. Feyzioğlu ayrıca, Kosova’nın, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve Türk avukatlar için önemine de vurgu yaptı.

Büyükelçi Spahiu da Türkiye’nin desteğinin kendileri için ne kadar önemli olduğunu belirterek Türkiye Barolar Birliği ile yapılacak işbirliğinin son derece faydalı sonuçlar vereceğini ifade etti.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Barolar Birliği’nde düzenlenen 10 Kasım programı nedeniyle Ankara’da bulunan Kosova Barolar Birliği Başkanı Osman Havolli’nin davetini yineleyen Spahiu, işbirliği olanaklarını görüşmek ve kardeşlik hukukunu geliştirmek için TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nu en kısa zamanda Kosova’ya beklediklerini söyledi.

ETİKETLER : TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU KOSOVA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ AVNI SPAHIU İLE GÖRÜŞTÜ
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ağrı'dan hangi parti kazanacak
HDP
AK PARTİ
SADET PARTİSİ
Seri İlanlar
AĞRI ZİRVE GAZETESİ
© Copyright 2013 Dernek Yazılımı. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya