AH AĞRI VAH AĞRI

BORA ERİMİN KALEMİNDE AĞRI
Bu haber 2018-07-28 07:02:09 eklenmiş ve 650 kez görüntülenmiştir.

Biraz önce sosyal medyada gezinirken Sayın vekilim Dilan Dirayet Taşdemirin paylaşımını görünce doğrusu biraz üzüldüm, altına cevap yazmak yerine daha detaylı bir yazı yazayım ve kamuoyuyla paylaşayım herkes her şeyin farkında olsun.

Malum seçim sonraları seçilmişlere ulaşıp dert ki çok şükür bizim en büyük ve konuşulacak tek derdimiz memleket ve bu güzel memleketin ağır vergiler altında inim inim inleyen, inancı ve kültürü, doğruluğundan dolayı hor görülen, ahlaki değerleri yok olsun diye en acı şekilde imtihana tabi tutulan insanlarımızın meselesi ve maalesef bunları konuşabileceğimiz seçilmiş veya atanmış kişiler çok yoğun olduğu için konuşup çözümler üretebileceğimiz ve bu çözümlerin hayata geçmesi için mücadele edip çalışacağımız kimse yok. Biz son nefesimize kadar öğrendiğimiz tüm doğruları paylaşacağız inşaellah.

Çarşı pazarda, dolmuşta, hastanede, sebze halinde, mahallede, cadde ve sokakta karşılaştığımız insanlar bize dertlerini anlatıp, sesimizi duyurun diyorlar bizde kalemimiz ağırlığınca onların dertlerini aktarmaya çalışalım biiznillah.

Her şeyin başı sağlık ya oradan başlayalım; sırf sayın CB açtık demek için yeni hastaneyi açan zihniyet bu insanlara çektirdiği çilenin farkında değil zira hepsi korumalı, lüks makam araçlı ve malikanelerde ikamet edip imkanlar dahilinde canlarının her istediğini yiyip içe bilen insanlar. Güzel ülkemin en iyi hastane ve dr larına gönüllerince rahat bir şekilde ulaşabildikleri için halkı da aynı durumda zan ediyorlar ve dertlerini görmemezlikten geliyorlar. Bu gün bir arkadaşımın önerisi ve ısrarı ile yeni hastaneye dolmuş ile ulaşmaya çalıştık, karşılaştığımız manzaranın karşısında kahroldum, 21. yy da patika yolda geçen seyahat polikiliniklere 300 mt mesafede son bulurken insanımızın yani bizim ne kadar önemsiz ve değersiz olduğunu birkez daha müşahade etmenin üzüntüsünü yaşadım. Tabi Başkentte bulunana daha göreve başlamadan hesabına 100 bin tl gibi bir rakam yatan vekilin bundan nasıl haberi olsun. bu yeni hastane konusu çok ciddi sıkıntılar içinde ilgililerin bir araştırma önergesi verip Sayın CB nı yanıltan ve halka bu zulmü reva görenler hakkında gereğini yapacağını umarak diğer konulara geçmek istiyorum zira mevzu çok, dertler derin.

Sayın akp millet vekili Ekrem ÇELEBİ ye bir şey demiyorum zira kendisine oy vermediğim gibi geçmiş karnesi de bana güven vermemekte. Şöyle ki daha önce millet vekilliği sırasında sadece patnos millet vekilliği yaptığını duyduk lakin patnos ilçemizde gezdiğimizde de kayda değer bir izini görmedik. şu soru kafamı karıştırıyor. Bu sayın vekil iyi bir vekilse niye adaylık verilmedi, değildiyse şimdi niye vekillik verildi. bu durum bile akp nin kadro sıkıntısını en açık şekilde göstermektedir deyip oy verdiğim sözde arkadaşlara geleyim.

Sn.Berdan ÖZTÜRK geçen adaylık süresinde tanıdık kendisini gayet terbiyeli ve tabiri caiz ise çömezliğin vermiş olduğu bir tevazuyla hoşumuza gitti seçildikten sonra bir kaç kez burda basın açıklaması falan gördük sonra bir kayboldu bir daha seçim zamanı gördük kendisini ve seçimden hemen sonra tekrar gözlerden ırak.
Sn. Dilan Dirayet Taşdemir ile vekilliği süresince diyalog yollarını hep denedik bir türlü istediğimiz düzeyde bir arkadaşlık kuramadık. Bir şeyler yapmaya çalışıyor çalışmasına da bu daha çok tribüne oynamak gibi geldi bana zira aktif olarak vekilliğin gereği olan halkın sorunlarının tesbit ve çözümü noktasında bir etkisini hala göre bilmiş değiliz.
Sn. Abdullah KOÇ beyi yeni tanıdık bizim için bir soru işaretinden öte değil biraz zaman verip ne yapacağını görmek lazım.

Lakin genel anlamda sürekli iktidarın yaptığı yanlışlardan dem vurarak ellerinin bağlı olmasından sürekli ceza evi gibi bir baskı altında olmanın vermiş olduğu psikolojide göz ardı edilmemeli.

Sayın vekilime bu dönem artık bahanelerin ardına sığınılacak dönem değil, halkın sorunlarına sözcü ve derman olmak zorundasınız ve ben bunun takipçisi olacağım dedim.

İkinci sorun olan seçilmişleri de yazdıktan sonra atanmışlara gelelim. Malum ilimizde seçilmiş ve bir şeyler yapmanın gayreti içindeki belediye başkanımızın yerine kayyum atanarak şehirde de tıpkı ülkemiz gibi tek başlı idareye geçildi tek fark ülkenin başı seçilmiş kişi iken şehrin başı atanmış kişi, kısaca aradaki farkı anlatayım; seçilen kişi onu seçenlere mecburdur, atanan kişide onu atayana mecburdur.

Bunun derin izini maalesef görüyoruz ve yaşıyoruz...
Sayın validen randevu talep ettik ve dedik ki şehrimizin bazı ciddi sorunları var aktarmamız lazım ve kesinlikle kişisel bir talebimiz yoktur vede olmaz olmayacak, cevaben vali yardımcısı ile görüş denildi bizde devlet terbiyesine uygunsuzluk olmasın diye gittik sayın vali yardımcısı ile görüştük bu görüşme zamanını da buradan paylaşmıştım hatırlarsınız. Ne mi oldu? ben sayın vali yardımcısına kısaca işsizliğin çözümü noktasında tüm önemli bilgileri aktardım, gayet iyi dinledi bu konuşmanın ikide şahidi var ve şöyle dedi: Ben bir şey anlamadım, güzel söylüyorsunuz da siz tekstil kent hakkında konuşacağım deyince bende bir atölye isteyecek sandım dedi, bu sizin anlattıklarınızı vali beye anlatmanız lazım deyince. Bende cevaben sayın valim zaten büyük validen randevu istedik size yönlendirdiler, şunu da belirteyim bende devletin malı kutsaldır, (zira tüyü bitmemiş yetimin hakkı, mazlumlardan her türlü alınan vergilerdir bunlar) benim çok şükür sanatım var ve rızkı veren bari xudadır, bazen az bazen çok bizim için önemli değil deyip oradan ayrıldım.

Ülkedeki ekonomik sıkıntılar en son küçük şehirlerde hissedilir bu hep böyle olmuştur, bize gelen bilgiler çok ciddi sıkıntılar olduğu ve bu sıkıntıların tek ses haline gelen medyada ciddi olarak yer bulmadığı, vatan millet edebiyatı ile halkı daha fazla uyutamayacaklarını anlayan iktidarın baskın yerel seçimler yapacağı ve bu seçimlerin kazanılması için derhal seçim çalışmalarına başlanılması yönünde zira öyle garip gureba işler yapılıyor ki bunun başka anlam ve izahi yok. ülke ekonomisinin vagonsuz lokomotifi haline gelen inşaat sektörü çok ciddi manada göz boyarken, çarpık yapılanma şehirleri yaşanmaz bir hale getirdi, yapılan park bahçe çalışmaları bile tamamen göze hitap ederken insanların buradan nasıl ve ne şekilde yararlanacakları hesaplanmaz bir halde işler yapılıyor.

Aslında konu çok uzun okunamaz hale getirmemek için burada bu günlük mola vererek ilerleyen günlerde aldığımız şikayetleri bir bir kaleme alacağım ve görseller ile paylaşmaya çalışacağım.

Benlikten kurtulup biz olabilme duasıyla...
Bora ERİM

ETİKETLER : AH AĞRI VAH AĞRI
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
ağrı'dan hangi parti kazanacak
HDP
AK PARTİ
SADET PARTİSİ
Seri İlanlar
AĞRI ZİRVE GAZETESİ
© Copyright 2013 Dernek Yazılımı. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya